Serwis klimatyzacji

Oferujemy serwis klimatyzacji zarówno do pojazdów w których znajduje się "stary czynnik" r134a jak i "nowy czynnik" r1234yf. Serwis jest przeprowadzany na urządzeniach Magneti Marelli. Stosujemy jedynie czynnik do klimatyzacji (r134a oraz r1234yf) z pewnego źródła (dystrybucja Magneti Marelli) co jest gwarantem prawidłowej pracy układu klimatyzacji.

Klimatyzacja jest elementem standardowego wyposażenia nowego samochodu. Warto pamiętać, że powinniśmy z niej korzystać nie tylko latem (gdy doskwiera nam upał) ale również zimą ponieważ:

  1. Klimatyzacja może zarówno chłodzić jak i grzać powietrze (w zależności jaką ustawimy temperaturę),
  2. Klimatyzacja szybko osusza powietrze we wnętrzu auta, dzięki czemu szyby szybciej odparowują (mokre ubrania czy parasol wprowadzają dodatkowe źródło wilgoci co powoduje parowanie szyb),
  3. Regularne używanie klimatyzacji pozytywnie wpływa na jej życie serwisowe (dzięki temu sprężarka jest dobrze i stale smarowana).

Należy wiedzieć, iż w elementach składowych klimatyzacji (skraplacz, parownik) rozwijają się bakterie, groźne dla zdrowia człowieka, dla tego taż ważne jest regularne (raz w roku) odgrzybianie klimatyzacji. W trakcie wizyty w serwisie powinna być również sprawdzona szczelność układu klimatyzacji i uzupełnione braki czynnika w układzie (niewłaściwy poziom czynnika w układzie wpływa niekorzystanie na jej działanie a w skrajnym przypadku może ją uszkodzić).

Jeśli mamy problemy ze zdrowiem bądź przewozimy małe dzieci, bakterie znajdujące się w samochodzie w układzie wentylacyjnym, mogą być szczególne niebezpieczne ? w takim przypadku zaleca się zastosowanie specjalnego urządzenia który wpuszcza do kabiny samochodu gaz OZON.

Urządzenie wytwarza ozon O3, w wyniku jonizacji powietrza atmosferycznego Pozwala to na kompleksowe usunięcie zanieczyszczeń mikrobiologicznych, nieprzyjemnych zapachów. Zalecany czas odkażania kabiny to 30 min.

Ozon naturalny lub generowany jest wysoce czynny chemicznie zabijając bakterie, grzyby i wirusy oraz niebezpieczne utleniacze

PROCES ODKAŻANIA przy użyciu OZON MAKER zapewnia, że zarazki, pozostałości białek oraz chemiczne substancje zapachowe (substancje organiczne) zgromadzone na parowniku oraz na innych powierzchniach, zostają utlenione, zniszczone lub zdenaturalizowane.