Serwis wulkanizacyjny

WULKANIZACJA (OGUMIENIE)

Montaż i wymiana opon

Prawidłowo przeprowadzony montaż opon to proces, mający istotny wpływ na bezpieczeństwo kierowcy oraz na bezawaryjne użytkowanie opony.

Wymiana opon to nie tylko zdjęcie jednego kompletu i założenie drugiego. Sprawdzany jest też ogólny stan opon oraz głębokości bieżnika. Ponadto przed założeniem felg wszystkie piasty kół są dokładnie czyszczone i sprawdzany jest również stan śrub. Istotne jest również przestrzeganie zaleceń producentów w zakresie montażu oraz właściwy dobór opon i felg. Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia felg lub opon znaczenie ma jakość montażownicy - dla tego wybraliśmy ofertę firmy Nortec, specjalizującą się produkcji urządzeń warsztatowych.

Wyważanie kół

Stan techniczny układu jezdnego samochodu ma ogromny wpływ zarówno na komfort jazdy, jak i bezpieczeństwo podróżujących. Dlatego też tak ważną usługą jest wyważanie kół.

Prawidłowo wyważone koło zapobiega powstawaniu wibracji kierownicy, które prowadzą do uszkodzenia zawieszenia, układu kierowniczego i łożysk. Niewyważone koła prowadzą do nadmiernego i nierównomiernego zużycia opon. Ponadto mogą także zmniejszyć przyczepność kół do nawierzchni, a co za tym idzie, pogorszyć efektywność hamowania.

Wyważanie kół należy przeprowadzać podczas każdej sezonowej wymiany opon, zawsze po kolizji, wypadku lub po uderzeniu w krawężnik. Kontrolę wyważenia powinno się przeprowadzić co około 5 tysięcy kilometrów. Istotą wyważania koła jest równomierne rozłożenie mas wokół osi jego obrotu. Aby skompensować działanie różnych sił na oponę i felgę mocuje się odpowiednie ciężarki.

Przechowalnia opon

Zakup opon to inwestycja na kilka lat, a właściwe przechowywanie ma znaczny wpływ na ich żywotność, jak i zachowanie osiągów - dlatego warto skorzystać z opcji, jaką jest przechowalnia opon.

Składowanie opon w niewłaściwych warunkach powoduje wietrzenie i pękanie gumy, a także ich odkształcanie się. Aby zahamować skutki starzenia się opon, należy przechowywać je w miejscu czystym, chłodnym, zacienionym i suchym, z daleka od ostrych przedmiotów, chemikaliów oraz przedmiotów iskrzących.

Powierzone nam opony są składowane w profesjonalnym magazynie, w warunkach zgodnych z wymogami technicznymi i zaleceniami producentów opon, dzięki czemu zachowują swe właściwości przez cały okres składowania.

Sprzedaż opon i felg

W naszej ofercie handlowej znajdą Państwo opony na każdą kieszeń. W sprzedaży mamy nowe opony:

  • letnie
  • zimowe
  • wielosezonowe

Dzięki podpisanym umową z czołowymi dystrybutorami, możemy sprowadzić każdą dostępną na rynku oponę/felgę w przeciągu 48h. Jesteśmy pewni za ich źródło pochodzenia (uwaga na podróbki). Zwracamy szczególna uwagę na datę produkcji opony (guma traci swoje właściwości z biegiem czasu).

Naprawa opon

W trakcie eksploatacji nawet najlepsza opona może ulec uszkodzeniu. Nasi serwisanci są więc stale szkoleni zarówno przez producentów opon, jak i materiałów wulkanizacyjnych w zakresie napraw ogumienia. Gwarantuje nam to stały dostęp do najnowszych materiałów informacyjnych, branżowych nowinek, a także wymianę fachowej wiedzy z kolegami z branży.

Producenci opon: