O firmie

Właścicielem firmy jest Pan Ryszard Genge, pracujący w branży motoryzacyjnej od 1971. Swoją firmę "MOTO TEST Ryszard Genge" założył w 1991 roku.

Od początku działalności, Pan Ryszard Genge za motto przewodnie obrał PEŁNE ZADOWOLENIE KLIENTA. To dla tego od ponad 24 lat, szczególny nacisk kładzie na wysoką jakość i solidność świadczonych usług oraz na zrównoważony rozwój pracownika i prowadzonego biznesu.

O firmie MOTO-TEST w programie "Śladami dobrych praktyk"

Rozmowa z właścicielem firmy MOTO-TEST Panem Ryszardem Genge, na temat jego przygody z motoryzacją.

Nawiązanie współpracy z FIAT-em zaowocowało przyznaniem autoryzacji w 1998r. Wysokie oceny przyznawane przez audytorów z FIAT AUTO POLAND oraz zintensyfikowanie współpracy umożliwiło przystąpienie w 2008r do grona dealerów serwisowych (autoryzacja na usługi blacharsko-lakiernicze marki FIAT oraz FIAT PROFESSIONAL).

Certyfikat PPGOd 2007r. przy naprawach lakierniczych, stosowana jest pełna technologia firmy PPG Autocolor (światowego lidera). Dostęp do najnowszych materiałów lakierniczych, szkolenia dla lakierników w centrum technologicznym, pomoc techniczna - to wszystko pozwoliło na podniesienie wskaźnika jakości. W 2012r. została przedłużona współpraca z firmą PPG Autocolor, czego owocem jest stosowanie najnowocześniejszej linii produktów AQUABASE+ która pozwala na jeszcze doskonalszą metodę doboru koloru i aplikację lakieru.

Również w 2012r. po pozytywnym przejściu audytu zewnętrznego wykonanego na zlecenie koncernu PPG, zostaliśmy przyjęci do sieci warsztatów CertifiedFirst.

FIAT - Świadectwo autoryzacjiW 2014r. został poszerzony wachlarz świadczonych usług o serwis opon. W 2018r poszerzyliśmy naszą ofertę o serwis klimatyzacji z czynnikiem r1234yf (do tej pory świadczyliśmy usługi jedynie gdy w samochodzie był czynnik r134a). 

Aby zapewnić dostęp do wiedzy (najnowszej dokumentacji technicznej oraz szkoleń dla pracowników), w 2015r firma „MOTO TEST Ryszard Genge” przystąpiła do autoryzowanej sieci warsztatów CHECKSTAR Magneti Marelli a w 2018r do sieci ProfiAuto.

Obecnie w firmie zatrudnionych jest 12 pracowników. Od samego początku, prowadzone są szkolenia młodych adeptów w zawodach: mechanik, elektromechanik, blacharz i lakiernik. Praca dydaktyczna została wielokrotnie doceniona przez Cech Rzemiosł Różnych, który wyróżnił Pana Ryszarda Genge m.in. przyznając odznaczenie srebrnym i złotym dyplomem oraz przyznaniem Złotej Odznaki Mistrza za wyszkolenie uczniów.